Drone - DJI

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ

DJI Zenmuse XT kamera, çatı güneş paneli denetleyicileri ve devasa geniş çiftlik operatörleri için birçok avantaj sunuyor. Bunun yanında sıcak anormallikleri temiz bir termal görüntü üzerinde canlı olarak görebilmenin yanı sıra, Zenmuse XT, kısa bir zaman dilimi içinde geniş alanlarda kurulu güneş panelleri faal haldeyken taramak için kullanılabilir. Bu olası panel problemlerinin hızlı bir şekilde izole edilmesine, iyileştirici eylem için hazır olmasına, enerji üretiminin optimum seviyelerde tutulmasına izin verir. Bir DJI M100'e bağlanan XT, 30 dakikadan fazla bir uçuş süresine sahip olacak ve bu da tek bir uçuşta büyük sitelerin incelenmesini sağlayacaktır. DJI Inspire serisi, Zenmuse’a X3 veya X5 kameraları ilave edildiğinde, güneş enerjisi santral panellerinin hızlı bir şekilde denetleme olanağı sağlıyor. Tek tek panelleri yürüyerek kontrol etmek için teste müfettişleri göndermek yerine, uçuş esnasında 4K video kalitesi kullanılarak, ilk taramayı yapmak için gereken görüntü berraklığını sağlar. Müfettişler, daha sonra sadece termal kameraların tespit ettiği problemli bölgeleri kontrol ederek hızlı bir şekilde müdahale edebilirler.

ŞEBEKE VE GÜÇ HATLARI

Geniş mesafelere yayılan, modern güç şebekelerinin dolaşım sistemlerinin tüm hatları. Coğrafi dağılışları ve boyları nedeniyle benzersiz bakım zorlukları sunuyorlar. Bu şebekeleri geleneksel helikopter tabanlı yöntemlerle dizayn edilmiş, Zenmuse X5 Micro Four Thirds kamerası ile donatılmış bir DJI Inspire PRO ile UAVs kontrol ekipleri, daha kolay, hızlı ve verimli bir şekilde denetleyebilirler. 16 mega piksellik fotoğraf ve 4K görüntü yakalayabilen bu kameraların yakalayabileceği görüntüler, hassas inceleme sonrası analiz için yeterince ayrıntılıyken, operatörlerin canlı yayın görüntü ile önemli sorunları görmelerine izin verecek. DJI M600 serisi ağır kaldırma platformu, DJI Ronin-MX gimbal ile birlikte, daha uzmanlık gerektiren işler için ihtiyaç duyulan ağır, geniş sensörlü kameraları kullanma kabiliyetine  olanak sunar. Yeni A3 uçuş kontrolörü ile güçlendirilmiş, DJI’ların D-RTK GNSS sistemi ile santimetre seviyesinin altında gezinme doğruluğu için yükseltilebilir. İki ek uydu ve IMU sistemi de eklenebilir, böylece her zaman mutlak güvenilirlikle uçmasını sağlamak için toplamda altı katmanlıklık bir alan yaratılır. DJI SDK’e verdiği destek, standart uçuş modellerinden tam otonom uçuşa kadar denetimin basitleştirilmesi için özelleştirilebilmesine olanak tanıyor ve aynı anda farklı hat parçalarının denetlenmesini mümkün kılmak için aynı anda 5 uçağa kadar kontrole izin vermek için bir ana istasyon da kullanılabilir.

Rüzgar türbinleri

Rüzgar türbinleri bakım denetimleri için benzersiz zorluklar sunmaktadır. Mevcut yöntemler, personelin önemli sağlık ve güvenlik riskleri sunan yüksekliklere kaldırılmasını içerir. Sonuç olarak, her bir inceleme yapılmadan önce kapsamlı bir kesinti ve titiz planlama gerektirir ve enerji üretiminin genel verimliliğini azaltır.

UAV'ler yoluyla rüzgar türbini denetimlerinin yapılması, mevcut yöntemlere göre önemli bir gelişmedir. Bir UAV, insanları riske sokma ihtiyacını ortadan kaldırarak türbine yakın olarak hassas ve doğru bir şekilde uçabilir. DJI Phantom 4 ve Matrice 100'de bulunan yüksek hissiyat ve kaza önleme teknolojileri, uçuşun ani bir rüzgar ya da pilot hatasından kaynaklanabilecek bir çarpışma durumu ile sonuçlanmayacağından emin olur.

DJI Inspire serisi ve DJI Matrice 100 ile uyumlu DJI Micro Four Thirds Zenmuse X5 serisi kameraları; çatlakları veya onarım gerektirebilecek diğer yapısal stres göstergelerini belirlemek için ideal olan yüksek çözünürlüklü  16 mega piksel fotoğraf ve 4K video üretiyor. Tüm veriler cihazda depolandığından, inceleme noktasında ya da ofiste tekrar gözden geçirilebilir. Bu yenilikler, denetim ekiplerinin tesis verimliliğini azaltmadan kısa sürede genel verimliliğini artırmasını sağlar.

Nükleer santraller

Nükleer enerji bugün mevcut olan en verimli enerji kaynaklarından biridir. Ancak, nükleer tesisler, güvenliği sağlamak için sıkı operasyonel standartlarla yönetilmelidir. Ayrıca Nükleer malzemeler, denetim personeli için ciddi güvenlik riskleri oluşturuyor ve çözümlerin oldukça güç giderilmesini sağlıyor. Bu durumlarda denetimler için UAV'ları kullanmak, çalışmanın geleneksel yöntemlere göre daha hızlı ve güvenli gerçekleştirilmesini sağlar. DJI Zenmuse XT termal kamera ile donatılmış DJI Inspire, çıplak gözle görülemeyecek olası sızıntıları veya yapısal gerilimleri tespit etmek için tasarlanmış, uçmaya hazır bir termografi çözümüdür. Inspire ayrıca, farklı inceleme ekiplerinin ve problem senaryolarının çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan esnek bir platform oluşturmak için DJI ürününün yüksek çözünürlüklü Micro Four Thirds Zenmuse X5 kameralarıyla da uçabilir.

Yakıt ve gaz santralleri

Güvenlik ve verimlilik, modern enerji arıtma tesisleri için çok önemlidir ve denetimler, operasyonların sürdürülmesi için kritik öneme sahiptir. Geleneksel inceleme yöntemleri, tesislerin karmaşık yapısal düzenlerle geniş alanları kapsadığı için her zaman zor olmuştur. UAV'ler, en büyük tesislerin bile havadan hızla kontrol edilmesine olanak sağlar. DJI Phantom serisi, basit, yüksek irtifa’da ve ayrıca yakın dikey durumlarda denetim sağlar. Daha zorlu senaryolar, DJI geniş Micro Four Thirds sensörüyle birlikte ZenMuse X5, FLIR ile birlikte oluşturulan Zenmuse XT termal görüntüleme sensörünü de kapsayan geniş ürün portföyüne ve 30 dakikaya kadar uzun uçuş süreleri sunan yüksek verimli platformları desteklemek için tasarlanmıştır. Bununla birlikte, hangi teknolojiler uygulanırsa, bu sistemler; ekiplerin yapısal zayıflıklarını hızlı bir şekilde tanımlamasına, sıcak noktaları taramasına, gaz sızıntılarını ve daha fazlasını tespit etmesine, hızlı bir şekilde karar almalarına ve iyileştirici eylemlere daha etkili bir şekilde geçmelerini sağlar.

Demosunu görebileleceğiniz ürünler

Matrice M210, Matrice M600, Phantom 4 RTK (Özellikle haritacılar için uygun olan drone) Mavic 2 Pro Enterprise ve Aparatlarını demo olarak görebilir bilgi alabilirsiniz. 

 

Tarım, enerji, kamu güvenliği, medya ve altyapı çalışmalarının tamamında verimli en üst düzeyde akıllı DJI ürünleri sizlerin en iyi operasyon ortağınız oluyor. 

Hassas 3D model oluşturmak için RTK sistemi yenilendi, karayollarının ve inşaat çalışmalarının tamamında otobanların kontrol edilmesi sınır güvenliği, acil durum ve afedlerde personelin magdurlara ulaşması iççin dji enterprise ürünleri çözüm sunmaktadır. 

DJI Phantom 4 RTK - İnşaat etüt çalışmaları için idealdir. 

GPS mevcudiyeti ile düşük bitki örtüsü ve engelleri düşünmeden ölçüm alma yapmanız için 3cm kadar doğruluk sağlayan ve bir kilometrekarede 40 adet kontrol noktası oluşturan GCP ile bir kaç saat içinde gerekli ölçümler ve modeller artık sizlerin kontrollünde. 

Harfiyat alırken, projelerin ölçümlemelerini yaparken, CMOS sensörü sayesinde yüksek çözünürlüklü videolar ve resimler işlenebilir durumdadır.

DJI ENTERPRISE - M210 RTK ile sizlere demo yapmamızı istermisiniz.

DJI YENİ ÜRÜN MAVIC 2 PRO

Bu hizmetimiz hakkında bilgi almak için lütfen aşağıdaki bilgileri doğru bir biçimde doldurun