IOT

IOT Çalışmaları bünyesinde şirketimiz, elektronik ürünlerin dizayn ve entegrasyonunu yapmaktadır.

Ürünlerimiz

Kablosuz IOT çözümleri üzerine odaklanmıştır. Verinin sistemlerden sensörler aracılığı ile toplanması işlenmesi ve anlamlandırılması kapsamında yapılan ürünlerin tamamı birbiri ile entegre çözümlerdir.

Örneğin; üzerinde bulunan sensörler yardımı ile dış ortam sıcaklıklığını, nemimin, toprak sıcaklıklığını, toprak nemini, toprak pH değerini, rüzgar hızını, rüzgar yönünü ve dış ortam yağmur oranı bilgilerini ölçebilmektedir. Ölçülen bu bilgiler kablosuz olarak bir sunucuya gönderilerek veriler depolanabilmektedir. Depolanan bu bilgiler internet üzerinden görülebilmekte, istenildiği durumlarda saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık raporlar oluşturulabilmektedir. Ayrıca kullanıcı isteğine bağlı olarak ölçüm değerleri elektronik posta yolu ya da SMS yolu ile kullanıcıya ulaştırılabilmektedir. Bu ürün kapalı ve açık alan tarım bölgelerinde verimi arttırmak için tasarlanmıştır. Üründe kablosuz haberleşme de ZigBee protokolü kullanılmaktadır. Ölçüm almak istediğiniz bir alan içerisinde belirli bölgelere cihazlar yerleştirilerek farklı bölge ölçümlerine aynı anda ulaşabilirsiniz. Geniş alanlar için fizibilite çalışması yapılarak ve modül sayısı arttıralarak ölçüm alınabilmesi sağlanabilmektedir.

Çalışma Voltajı: 3.7 V Low Power Sensör Dinleme Özelliği Kablosuz İletişim %100 Yerli Üretim

Üzerinde bulunan sensörler yardımı ile dış ortam sıcaklıklığını, nemimin, toprak sıcaklıklığını, toprak nemini, toprak pH değerini, rüzgar hızını, rüzgar yönünü ve dış ortam yağmur oranı bilgilerini ölçebilmektedir. Ölçülen bu bilgiler kablosuz olarak bir sunucuya gönderilerek veriler depolanabilmektedir. Depolanan bu bilgiler internet üzerinden görülebilmekte, istenildiği durumlarda saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık raporlar oluşturulabilmektedir.

Ayrıca kullanıcı isteğine bağlı olarak ölçüm değerleri elektronik posta yolu ya da SMS yolu ile kullanıcıya ulaştırılabilmektedir. Bu ürün kapalı ve açık alan tarım bölgelerinde verimi arttırmak için tasarlanmıştır. Üründe kablosuz haberleşme de ZigBee protokolü kullanılmaktadır. Ölçüm almak istediğiniz bir alan içerisinde belirli bölgelere cihazlar yerleştirilerek farklı bölge ölçümlerine aynı anda ulaşabilirsiniz. Geniş alanlar için fizibilite çalışması yapılarak ve modül sayısı arttıralarak ölçüm alınabilmesi sağlanabilmektedir.

Hasta Takip Sistemi

Kapalı ortamlarda hastaların takip edilmesi için kullanılan sistemdir. Hastane genelinde hastaların acil hemşire çağrı sistemi ile entegre olabilecekleri bu çalışma hastaların hastane içindeki konforunu sağlayan bir üründür. 


Nesne Takip Sistemi

Kapalı ve açık alanlarda iki boyutlu ve üç boyutlu nesnelerin takipleri yapılmaktadır. Takip edilen sistem üzerine eklenen sensörler ile envanter yönetimi iş sağlığı ve güvenliği çalışmaları hayata geçirilmiş olur. 


Akıllı Priz

%100 yerli bir çözüm olan Akıllı Priz mobil cihazlar ile entegre olarak sizler evde işyerinde veya herhangi bir tesiste iken prizi açıp kapatabilmenize olanak sağlar. Akıllı prizler sistem üzerinde kullanılan akım ve voltajı kontrol eder. Elektrik tasarufu sağlar. 


Kablosuz Uç Nokta

Akıllı ev yaşam alanları için hazırlanan bu projede sistem kablosuz olarak ev veya işyerinizdeki cihazların birbiri ile iletişime geçmesini cihazların ortak kontrol edilecekleri mobil platformların oluşturulmasını sağlar.


  • Akyurt Vakfı Yaşam Evi - Yaşlı Hasta Takibi
  • Joyspark Akıllı - Ödeme Sistemi
  • Gençlik Spor Bakanlığı - Nesne Takibi

Bu hizmetimiz hakkında bilgi almak için lütfen aşağıdaki bilgileri doğru bir biçimde doldurun